дома животен стил ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ ВО КРЕВЕТ

ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ ВО КРЕВЕТ

Кога сте во врска долго време, сексот станува… предвидлив. Еве седум ефективни начини да го разгорите стариот пламен

53
0

01 / Снимање на сопствено порно

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 4/10

Ништо не е толку секси како кога се заебавате и гледате свои ХХХ филмови. Според истражувањето на страницата за запознавање BeNaughty, паровите рекле дека оваа активност најмногу ги возбудува. Но, совршената изведба започнува со темелна подготовка. Имајте ги сите реквизити при рака: кондоми, лубриканти и други, хм, специјални додатоци. Прекинот кога ќе стане добро, ќе ја убие вашата волја за секс. Осветлувањето е исто така важно: светилките не смеат да имаат сијалици посилни од 40 вати. Ставете ги на страната на работната површина на креветот / каучот / кујната. Светлината што доаѓа одозгора е непривлечна и немилосрдно ги открива сите маани. Започнете со тест-снимање и кажете и дека изгледа одлично – треба да се чувствува пријатно за да се покаже во најдобро светло. Во спротивно, заборавете на идејата за снимање на продолжение.

02 / Интернет секс рулет

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 6/10

Студија на Ројтерс покажа дека скоро половина од мажите на возраст под 40 години спиеле со некој што го запознале на Интернет.  Но, ако не сте меѓу нив, вашите шанси растат од ден на ден. Сурфајте ги социјалните мрежи и специјализираните страници и фатете некого што ќе го тестирате во реалниот свет.

03 / Доживување на повеќе оргазми

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 9/10

Како маж, на почетокот сте лишени: жените можат да доживеат неограничен број оргазми, додека вие сте ограничени на околу три на ден (за разлика од кога имавте 16 години). Сепак, можно е да се приближите до оргазмот, а потоа да се повлечете, благодарение на што и двајцата ќе можете да доживеете повеќекратни оргазми. Кога сте близу до ејакулација, вдишете, повлечете го пенисот (барем 2-3 сантиметри) и стегнете го долниот дел на стомакот како што би правеле при вршење основни вежби. Ако вежбате зајакнување на мускулите, за еден месец ќе можете да и парирате во повеќекратните оргазми.

04 / Секс со некој постар

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 7/10

Ова носи двојна корист: благодарение на разликата во возраста, постои дополнително чувство за табу плус можност да научите неколку нови трикови. Студија на производителот на секси играчки Love Honey покажа дека женската сексуална самодоверба (читај: вештина) е на својот врв на возраст меѓу 35 и 44 години. Не паничи сега – нека биде предизвик. Точно, и вашата вештина ќе биде оценета, но после тоа ќе знаете како да ја импресионирате секоја жена.

05 / Секс во кој таа е шеф

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 5/10

Да се ​​преземе водство секој пат е напорна работа. Спротивно на популарното верување, на повеќето жени не им треба многу убедување да преземат уздите – тие треба само да бидат охрабрени. Најлесен начин да ја разбудите шефицата во неа е да направите игра од сето тоа. Препорачуваме „принуден“ орален секс – вие сте на грб и таа ви седи на лице и ви наредува да ја доведете до оргазам – или контролирана мастурбација: стоите лице в лице, но не допирате додека таа не го дозволи тоа.

06 / Секс во тројка

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 8/10

Знаевте дека ќе биде на списокот. Но, сонот на секој маж е тешко успешно да се оркестрира, па дури и потешко е да се излезе од него. Редовно потоа, од мажите може да се слушне дека, откако успеале да ја убедат својата подобра половина да повикаат друга жена, таа или се чувствувала исклучена или нејзиното внимание било погрешно насочено. „Нека биде ѕвезда на вашата фантазија, а потоа следете ги овие три златни правила“, советува Фран Пауел, сексуален советник. Прво, секогаш оставајте и на неа да избере жена (за да не бидете подложени на сомнително испрашување). Второ, пронајдете ја таа жена преку Интернет (сугерирање вакви комбинации на пријатели не вреди за неволјите што може да ги предизвика). И, за крај, однапред одлучете што сакате. Нема ништо понепривлечно од човек што ползи нагоре и надолу на креветот како премногу возбуден Лабрадор кој доби две гумени играчки за Божиќ. Одлучете што сакате да направите со неа / нив, посветете се целосно на тоа и продолжете понатаму.

07 / Секс на јавно место

ТЕЖИНА НА ОСТВАРУВАЊЕ: 7/10

Веројатно тоа и самите го знаете, но малку научна потврда не е на одмет: истражувањето на examiner.com покажа дека сите аларми ѕвонат во човечката фантазија од оваа идеја. Сепак, изберете внимателно каде ќе го направите тоа. Луѓето кои се посветиле на, ем, емпириско истражување за најдобрите места за јавен секс, се колнат дека најдобрите тивки ќошиња и пукнатини во големите продавници се во оделот „направи сам“. Дали има подобар начин да се забавувате додека избирате, на пример, нови вратички за вашата кујна?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде