Лесен оброк за тестенини што ќе го подготвите за еден момент.

За да го подготвите овој оброк, ви треба сè:

  • 400 гр тестенини
  • 200 гр свежи краставици
  • 2 чешниња лук
  • 150 гр црвен пипер
  • 200 гр јаболка
  • 150 гр траписти
  • 2 лажици сок од лимон
  • малку маслиново масло
  • 200 гр мајонез
  • 200 мл јогурт

Подготовка:

Ставете ги макароните во врела вода да се готват околу 8 минути.

Во меѓувреме, исецкајте ја краставицата, лукот, црвената пиперка, сирењето Трапист и јаболкото на мали коцки.

Добро промешајте и прелијте со сок од лимон.

Во друг сад, комбинирајте мајонез и јогурт.

Извадете ги тестенините и процедете ги.

Посипете ги со малку маслиново масло, а потоа додадете ја смесата со зеленчук и јаболка, како и смесата со мајонез и јогурт.

Зачинете со бибер по желба.

ИЗВОРАло
претходниот член,Знаци дека кожата ви дехидрира и побрзо старее
Следната статијаПрирачник: Бон тон за жени на првиот состанок

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде