Прекрасна, мека и сочна торта направена од најчестите состојки како јајца, брашно, шеќер и млеко.

Состојки:

  • 3 жолчки + 3 белки
  • 1 лажица вода
  • 90 гр шеќер
  • 90 гр путер (стопен)
  • 90 гр брашно
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • прстофат сол
  • 375 мл млеко

Подготовка:

Додадете вода и шеќер во жолчките. Изматете добро со жица. Потоа постепено додавајте го путерот, мешајќи цело време. Додадете просеано брашно, а потоа промешајте повторно. Потоа извлечете ја ванилата и со, па промешајте повторно.

На крај, истурете го млекото, мешајќи исто така, постојано.

Изматете ги белките до пенливост, а потоа додадете во смесата со жолчките. Добро промешајте.

Подмачкајте го длабокиот калап со путер, а потоа истурете ја добиената мешавина. Печете на 150 ° C околу 50 минути.

Посипете ја тортата со шеќер во прав.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде