Со интересна декорација, оваа супер-брза торта ќе изгледа како штотуку да излегла од елитна виенска слаткарница.

Компоненти:

  • 2 кесички пудинг од ванила
  • 125 гр маргарин,
  • 200 гр шеќер во прав,
  • 300 гр посни бисквити,
  • 5 лажици кокос,
  • 3 вреќи шлаг со банана + вода според упатствата.

Подготовка:

Сварете го пудингот во 6 дл вода и оставете го да се излади.

Во изладениот пудинг додадете маргарин изматен со шеќер во прав.

Изедначете ја масата, а потоа додадете кокос, мелени бисквити и банани исечени на прстени.

Сè лесно измешајте, истурете на послужавник и обликувајте ја тортата со рацете.

Премачкајте го со шлаг измешан со вода и ставете го во фрижидер да се стегне.

Украсете по желба со кокосови снегулки.

ИЗВОРАло
претходниот член,Ѓубрето живее со нас, тоа е наш нераздвоен (не)пријател.
Следната статијаКако треба да изгледа вашата работна маса според Фенг Шуи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде