Ова е особено точно во областа на кариерата. Пред вас е мал водич за симболите на Фенг Шуи што може да ви овозможи да привлечете успех во кариерата.

Биро

Она што ја симболизира вашата кариера, бидете сигурни дека го имате на вашиот работен простор.

Идеално, потребна ви е солидна и стабилна маса, како основа за успех во бизнисот.

Вие всушност треба да ја имате најдобрата работна маса што можете да си ја дозволите.

Важно е дека нејзиното присуство ви дава задоволство.

Кафеавата боја поврзана со елементот на земјата е добар избор за бојата на работната маса.

Транспарентните бироа изгледаат убаво, но не се пожелни затоа што доведуваат до колапс на идеи.

Во прилог на масата, потребен ви е стол со висок грб, што ќе ви обезбеди поддршка.

Зелени растенија

Здравите зелени растенија се симбол на успехот што создава силен чи, или енергија што поттикнува раст и успех во вашата работа.

Околу и на вашата работна маса треба да има неколку здрави и убави зелени растенија кои ќе привлечат успех и ќе ги постигнат своите цели.

За растенијата што ја опкружуваат вашата работна маса треба да се грижат со голема грижа и љубов за да возвратат со нивната позитивна енергија.

Елементот на вода

Водениот елемент е симбол на изобилство и социјални врски.

Со своето присуство на работниот простор, овој елемент ќе ви обезбеди успех во кариерата.

Поставувањето слики на вода или предмети од водни елементи во близина на вашата работна маса ќе придонесе за прилив на богатство и корисни луѓе во вашата кариера.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Рецепт: Превкусна торта со банана и бисквити (без печење)
Следната статијаОд денеска се продолжува важењето на полициски час

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде