Ако сте уморни од бојата на косата или сакате да ја освежите бојата без ризик од оштетување, тогаш внимателно прочитајте го овој текст.

Најдовме рецепт за домашна боја што е многу лесен за правење и дава одлични резултати.

Toе ви требаат 1 кг зелени ореви за да го подготвите. Извадете ја лушпата и ставете ја во 1 литар вода и варете на тивок оган додека не зоврие.

Делумно покријте го и внимавајте да не прскате.

Оставете да отстои преку ноќ. Следниот ден исцедете го и измешајте го со мелем за да добиете доволна количина за сликање, пишува Лепааресна.

Користете:

Работете со ракавици и заштитете ја облеката. Нанесете на сува коса, како да боите, па покријте ја со вреќа и оставете ја да делува најмалку 1 час.

Во зависност од тоа колку долго ја држите бојата, ќе добиете различни нијанси.

На крајот на боењето, измијте ја косата на вообичаен начин.

Се разбира, нема зелени ореви во текот на целата година. Ако ви се допаѓа резултатот од ваков вид на сликање, треба да знаете дека кората може да замрзне и дека ефектите ќе бидат исти.

ИЗВОРАло
претходниот член,Што кажува за вас начинот на кој пишувате пораки?!
Следната статијаШто значи „емоционално робство“ и како да го препознаете

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде