Состојки – песочна торта:

  • 1 литар млеко
  • 2,5 дл слатка павлака или шлаг
  • 125 гр шеќер во прав
  • 9 лажици шеќер
  • 4 пудинзи од ванила
  • 100 гр кокос (мелени ореви или лешници)
  • 250 гр маргарин
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 150гр мелени бисквити од плазма

Подготовка – Песочна торта:

Чекор 1: Додадете 9 лажици кристален шеќер во еден литар млеко и сварете ги сите пудинзи од ванила во него. Изматете го пенливиот маргарин со шеќер во прав.

Чекор 2: Кога пудингот малку се олади, додадете шлаг маргарин, по можност лажица по лажица. Поделете ја смесата на три дела.

Чекор 3: Додадете плазма бисквити во еден дел. Ставете ја како долната кора затоа што е убаво обликувана. Измешајте го другиот фил со кокос или ореви или печени лешници. Премачкајте го вториот слој. Во третиот дел, додадете стопено чоколадо и формирајте го горниот слој. Украсете со слатка павлака или шлаг.

Вашата торта Песок е подготвена.

ИЗВОРАло
претходниот член,Гугл ќе плати 2,59 милиони отштета поради дискриминација на жени
Следната статијаПоголема стапка на смртност од ковид кај луѓе со психички болести

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде