Чекајќи ја неговата порака или повик

Или сама ќе ја напишам пораката или ќе ги избришам од директориумот оние кои се премногу зафатени да ми одговорат: „Извини, не можам да зборувам сега, ќе ти се јавам штом ќе пристигнам“.

Излегување на состанок, на место и во време што не одговара на мојот распоред

За да може состанокот да биде добар, ви треба место и време што ќе им одговараат и на двајцата.

Ако мажот не е заинтересиран да се прилагоди на времето и местото што одговара на жената, тогаш тој не е заинтересиран за жената со која излегува. Не ме интересира таков човек.

Прошка за заборавање на подарок на роденден или важна пригода.

Сакам мажи кои сакаат да трошат пари за својата сопруга. Луѓето кои живеат во сиромаштија обично се скржави со се друго во животот.

Не обрнувајќи внимание на важни датуми за мене значи да не обрнувате внимание на личноста со која сте.

Кога сме заљубени во некого, сакаме да ја разгалиме таа личност. Се што е важно за него станува важно и за мене.

Ако не сте внимателни, ако заборавите или не мислите дека е важно – можете да го заборави и мојот роденден. А тоа е многу болно.

Барате изговори за мажи кои се неисполнети и успешни

Ова не значи дека ми требаат само пари од маж. Но, љубовна приказна базирана на сиромаштија и чиста љубов не е животна приказна за зрела жена.

Имавме шанса за тоа кога имавме 20 или 30 години. Во нашите 40 -ти години имаме изграден живот и не сакаме компромиси.

Тишина за она што не ми се допаѓа

Ако не сакам брзина и ме плаши, нема да замолчам и да се преправам дека ме воодушевува.

Јас мирно ќе кажам: „Те молам забави ја брзината бидејќи сум нервозна и исплашена“.

ИЗВОРПозитиван став
претходниот член,Словенија ги обврзува на вакцинација и оние кои работат од дома
Следната статијаНамирници кои го подобруваат квалитетот на сон

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде