Познатиот руски писател, творец на безвременски класици како што се „Ана Каренина“ и „Војна и мир“, Лав Николаевич Толстој, бил голем гурман.

Според историските списи, неговиот дом секогаш мирисал на храна, а неговата сопруга Софија Андрејевна била одлична готвачка.

Една од нејзините специјалитети, слатките што писателот ги обожавал, – нема да верувате биле палачинки.

Ова е оригинален рецепт од готвачот Софија Андреевна Толстој.

Состојки:

  • 6,5 чаши вода
  • 2 чаши брашно од хељ
  • 2 чаши пченично брашно
  • 2 лажички прашок за пециво
  • сода бикарбона

Подготовка:

Во длабок сад, измешајте го брашното од пченица и хељдиното брашно.

Истурете топла вода и добро се мешајте додека не се добие мазна смеса.

Додадете прашок за пециво и сода бикарбона.

Се пече на врело масло и се сервира со кисела павлака и шеќер во прав.

Постои и еден трик што го практикува Софија Андрејевна, а тоа е да користите винска киселина наместо прашок за пециво.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде