Во недела не очекува голем празник – св. Архангел Михаил. Ова е денот кога мора да му се обратите на нашиот ангел чувар – најстрогиот, но и најправеден архангел Михаил, водачот на небесните трупи.

Тоа е тој ангел кој го собори Луцифер во борбата меѓу доброто и злото, светлината и темнината.

Еве најдобро време да побарате од Светиот Архангел Михаил среќа, здравје и исполнување на желбите:

20 ноември – денес обидете се да избегнете непријатни средби и места кои не ви се допаѓаат.

21 ноември – Задолжително одете во црква и запалете свеќа. Моли се на твојот ангел. На овој ден, барате од ангелот да ја исполни вашата најдлабока и најважна желба.

ИЗВОРАло / Foto: printscreen/facebook - alo.rs
претходниот член,Спиењето со миленикот помага во намалување на депресијата и анксиозноста
Следната статијаЧесто конзумирање на парацетамол ги намалува когнитивните функции

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде