Слаб мраз, магла и мала облачност, па снег не само на планините и претежно облачно, се временските услови за следните седум дена.

Утринските температури ќе бидат во минус, а највисоките дневни ќе бидат околу 10-та поделба на Целзиусовата скала.

Маглата, која го обележа утрото во повеќето делови на земјата, ќе се задржи до петок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде