Често се случува оние што се заедно долго време да пикаат работи под тепих и тоа токму во овој сегмент.

Пролетта е идеално време да расчистите некои работи, како кога ја подготвувате куќата.

Исчистете ја врската од негативна енергија и незадоволство.

Ако избегнувате споделување емоции, запрашајте се колку се познавате.

Гледајте филм заедно и разговарајте за него, што ќе ја подобри комуникацијата.

Доделување одговорности во куќата. Ако вашиот партнер не успее да готви вечера затоа што останал на работа, вие правите сендвичи.

Отворено зборувајте за финансиите. Кажете колку заштедивте и не кријте колку заработувате затоа што нејасноста може да биде стресна.

И што е најважно, одвојте време за интимни моменти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде