Истражувањата покажуваат дека во 75 од 100 случаи, жената започнува развод.

Таа е таа што обично одлучува дека „не може да биде веќе така“.

За маж, ова може да биде шокантно изненадување, особено ако тој сè уште ја сака својата сопруга и сака да биде оженет со неа.

Дали има шанса да ја убеди сопругата да го спаси семејството? Кои грешки треба да ги избегнува? Која стратегија да се избере?

Главните грешки што ги прави еден маж кога открива дека жената сака развод:

  • Прави скандал, ја обвинува својата сопруга за сите нејзини гревови или хистерично се кае за своите гревови.
  • Почнува да ја надгледува и контролира својата сопруга.
  • И дава подароци во надеж дека ќе ја „купи“.
  • Ја исполнува со рози, романтични пораки.
  • Ја следи како куче со тажен поглед во очите.
  • Тој бара помош од роднини, пријатели и колеги за секој да може да влијае на неговата сопруга да се предомисли.
  • Почнува да и раскажува за тоа како поминале убави моменти.
  • Тој се заканува дека ќе си направи нешто.
  • Се опива.

Сето ова е еден вид манипулација во обид да се влијае на жената да се „врати“.

Веројатно е дека повеќето мажи ќе чуваат жена во куќата вака – физички, но тоа не помага да се решат некои проблеми.

ИЗВОРСтил - Курир
претходниот член,Правите голема грешка ако го исфрлите лебот од исхраната
Следната статијаКако правилно да нанесете крем за сончање за поголема ефикасност

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде