Секој имал некои непријатни или непријатни моменти за време на сексот, без разлика дали тоа било поради неискуство, нервоза или едноставно затоа што сè уште не се прилагодиле на нов партнер.

После повеќе години различни искуства со љубовници, жените анонимно откриле кои се најголемите грешки кои мажите ги прават во сексот и целосно го убиваат расположението.

Повеќе од 3.000 жени одговориле на прашањето кои се најголемите грешки што мажите ги прават во сексот – запишувајте белешки.

Кога ќе станат многу груби без претходно да разговараат со нивниот партнер. Не ми пречи премногу, но сепак сакам да бидам подготвена.

Моите гради се поврзани со моето тело, не разбирам зошто брадавиците треба да се притиснат до болка … Тоа веднаш го убива моето расположение.

Една жена одговорила дека најмногу и пречело кога нејзиниот партнер и ја туркал главата надолу, давајќи и до знаење дека сака да му даде орален секс.

Кога ќе му кажам да продолжи и ми се допаѓа, и тој веднаш го забрзува или менува темпото. Ми се допадна како беше пред тоа, коментира една дама.

Другите дами исто така се согласуваат дека им пречи кога мажите ќе се обидат да пробаат сè што виделе во порно филмовите, наместо да ги следат сигналите што им ги дава нивниот партнер.

Оргазмот не е целта. Сакам да играм и да се забавувам.

ИЗВОРМондо
претходниот член,Билка која секој треба да ја има дома: Лечи од депресија!
Следната статијаЗошто е добро за психичкото здравје на двајцата да спиете гушнати