Се верува дека оваа течност лечи атеросклероза, белодробни заболувања, импотенција, синуси, висок крвен притисок, артритис, ревматизам, гастритис, хемороиди, помага при слабеење, регулира проблеми со видот и слухот и го забрзува метаболизмот.

Во 1972 година, еден монах во тибетски манастир најде неверојатен рецепт, стар 5000 години!

Лечи многу болести, но мора да бидете претпазливи со него – тој е многу силен и се користи само еднаш во 5 години!

Главната состојка во рецептот за природен лек за многу болести е лукот.

Ова тинктура ќе и дадете на вашето тело вистинско преродување!

Поради алицинот што го содржи, лукот има силно антибактериско дејство, а исто така е одличен и во контролирање на вируси, габи и паразити.

Се верува дека оваа течност лечи атеросклероза, белодробни заболувања, импотенција, синуси, висок крвен притисок, артритис, ревматизам, гастритис, хемороиди, помага при слабеење, регулира проблеми со видот и слухот и го забрзува метаболизмот.

За да ја направите оваа моќна тинктура, набавете 350 грама лук и 200 мл 95% алкохол или рум. Ако изберете алкохол, осигурајте се дека не содржи метанол или бензалкониум хлорид.

Примена: Оваа лековита мешавина може да се пие најмногу 12 дена со истурање на одреден број капки во чаша вода пред појадок, ручек и вечера. На првиот ден, ставете една капка пред појадок, две пред ручек и три пред вечера.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде