Меган Маркл ја искористи можноста да гласа по пошта на овогодинешните претседателски избори во САД, а потоа, како милиони Американци, со нетрпение ги очекуваа резултатите во нејзиниот дом од 14,6 милиони долари во Калифорнија, каде што се пресели со нејзиниот сопруг, принцот Хари, на почетокот на летото заедно со малиот син Арчи.

Извори блиски до парот, кои го напуштија британското кралско семејство оваа пролет, го открија ова за „Њујорк пост“, тврдејќи дека Американката Меган едвај чекала да гласа.

Информацијата дојде само неколку недели откако Хари и Меган предизвикаа лавина критики кога изјавите и повиците за гласање „се мешаа“ во изборите во САД со што се кршеше вековната традиција, според која членовите на кралското семејство треба да останат политички неутрални во секоја ситуација.

Несомнено е дека Меган гласаше за Бајден затоа што нивните изјави беа слабо маскирана поддршка за кандидатот на Демократите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде