Лековите за потенција оставаат психолошки последици, а кога се земаат во комбинација со други лекови, па дури и психоактивни супстанци, може да бидат фатални.

Овие лекови ги прошируваат крвните садови, го намалуваат крвниот притисок, а психоактивните лекови го имаат истиот ефект. Дури и алкохолот го има истиот ефект, а ако пиете алкохол и овие лекови, ризикувате најсериозни последици, вели д-р Милошевиќ.

Иако постои верување дека ниту мажите ниту жените не одат на стручњаци поради сексуални проблеми, доктор Милошевиќ вели дека тоа не е точно – едниот пол доаѓа почесто, другиот речиси никогаш!

ИЗВОРМондо.рс
претходниот член,Кога е време да ја смените перницата?
Следната статијаСелскиот туризам е во подем, но го има ли Македонија доволно разработено селскиот туризам?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде