Краставицата е нискокалоричен зеленчук кој содржи многу нутритивни придобивки, вклучувајќи хидрантни својства и вредни хранливи материи.

Краставиците се членови на семејството на растенија Cucurbitaceae, кое исто така вклучува тикви и дињи.

Предности на краставицата во исхраната

Хидратација

Краставицата се состои од 95% вода. Ова ги прави одличен начин за одржување на хидратацијата, особено во текот на летото.

Преку диетата, ние земаме 20% -30% од потребата за течност.

Тие не само што содржат висока содржина на вода, туку содржат и важни хранливи состојки кои исто така играат улога во хидратацијата како магнезиум и калиум.

Кожа

Краставиците имаат ефект на ладење и смирување што го намалува отокот, иритацијата и воспалението кога се користи локално.

Парчињата краставица со нивно нанесување во областа околу очите можат да го намалат отокот во утрото или да ги ублажат и залечат изгорениците кога се нанесуваат во погодените области.

Тие исто така се поврзани со здрав тен.

Здравје на коските

Витаминот К е важен за здравјето на коските, а една краставица содржи околу 19 проценти од препорачаната дневна доза на витамин К.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Дали е неопходно да купувате сода бикарбона од аптека или продавница за здрава исхрана?
Следната статијаФенг Шуи правила за поставување на часовникот: Избегнете негативна енергија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде