Американците многу често јадат сланина и пржени јајца за појадок, а американските палачинки со јаворов сируп се исто така неизбежни.

Заедно со палачинки или наместо палачинки, мафините се исто така многу популарни.

Компоненти:

  • Неколку тенки парчиња сланина
  • 1 лажичка масло
  • 1 јајце

За Служење:

  • 2 солени мафини со сирење
  • 150 мл сок од портокал

Подготовка:

1. Исечете парчиња сланина на помали парчиња и кратко пропржете го на загреано масло.

2. Лесно измешајте го јајцето, додадете малку сол, истурете ја сланината и печете уште 15 секунди.

ИЗВОРNajzena.rs
претходниот член,ДИК ги објави резултатите од локалните избори во Македонија
Следната статијаКој е поуспешен во продажбата, жените или мажите?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде