Државната изборна комисија ги објави резултатите од локалните избори. Засега се обработени над 98% од гласовите, а во некои општини ќе има втор кург на кој ќе се гласа за двајца кандидати.

Политичката партија ВМРО-ДПМНЕ која е инаку опозициска партија во Собранието, засега има предност во бројот на освоени градоначалнички места и советнички листи.

Информациите за гласачката состојба во вашата општина може да ги најдете со клик на линков.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Се што треба да знаете малку познатиот витамин А
Следната статијаКалоричен појадок кој ќе ви даде енергија за цел ден!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде