Кафените очи се најчестата боја на очите во светот. Се проценува дека помеѓу 55% ​​и 79% од населението има некоја кафена боја на очи.

Иако повеќето ги имаат, тоа не значи дека се помалку уникатни и дека не можете да си играте со шминка.

  • Сенка за кафени очи

Кафените очи најдобро ќе одговараат на други бои освен кафените. Шминкерите препорачуваат зелена боја, верувале или не, бидејќи таа на прво место ќе ги надополни кафените очи.

Во овој случај, тие препорачаа да ја усогласите нијансата со бојата на очите.

На тој начин, чоколадно кафеавата ќе изгледа убаво со богати смарагди, а посветлата кафена ќе оди одлично со нане.

Исто така, најдобро е остатокот од лицето да го одржувате неутрален со користење на беж нијанси на кармин.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Аки Ракимовски погребан во Алеја на великаните во Загреб но под македонско знаме и со македонски песни!
Следната статијаМакедонија меѓу земјите со најниска минимална плата во Европа

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде