Обрнете посебно внимание ако чувствувате болка во мускулите на потколеницата при одење.

Оваа болка исчезнува кога ќе застанете и се појавува само за време на одење.

Покрај тоа, сигналот за аларм е вкочанетост во ногата и болка при лежење, што се ублажува ако ја спуштите ногата.

Таквата специфична болка може да укаже на атеросклероза на садовите на долните екстремитети.

Во оваа состојба, калциумот се депонира во коронарните артерии, што е многу опасно за срцето.

Во тој случај, клучно е да се консултирате со лекар и да ги опишете симптомите што се појавиле.

Факт е дека заканувачки миокарден инфаркт може да се манифестира не само со болка, може да биде ненадеен отежнато дишење, кашлица, како и слабост. 

Кај жените и оние кои страдаат од дијабетес, срцевиот удар се манифестира поинаку, тие ја чувствуваат „очекуваната болка“ во областа на срцето во многу помал број во споредба со мажите.

]Така, при срцев удар, болката може да биде локализирана во стомакот, па дури може да се манифестира и како подригнување.

Честата забоболка исто така може да биде симптом.

ИЗВОРАло
претходниот член,Користете јаболков оцет поради неговите лековити својства
Следната статијаНејадење појадок може да предизвика метаболички синдром

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде