Колку и да одите понатаму во животот и се дистанцирате од него или од неа, тој/таа постојано сметаат на вас како на некој свој.

Во принцип не е пракса луѓето кои се разделиле да обликуваат нова форма на однос, туку го затвораат односот засекогаш.

Само опседнатите луѓе со вас, не ве сакаат вистински и не се подготвени да се менуваат за љубовта, тие ќе одглумат промена само да ве придобијат и за многу скоро ќе го видите нивното вистински лице повторно.

Суштината е, дека колку и шанси да давате на вашиот однос, тој/таа никогаш нема да се промени на подобро бидејќи опседнатите луѓе немаат љубов која ги менува, туку интерес бидејќи на вас гледаат како своина и трофеј.

Секој од нас има по еден опседнат поединец со нас и нашиот живот, тоа најчесто е поранешен партнер или некој што сака да ве има, а вие не му давате пристап до себе.

И сите различно се справуваме со таквите профили на луѓе, но важно е да препознаеме дали е вистинска љубов или чиста потреба некој да ве поседува.

Доколку некој е опседнат со вашиот живот, траекторија на движење, вашите односи со други луѓе, смета дека секогаш има право да ви се обрати и ве држи за зборови, ветувања, договори и сл. дефинитивно имате проблем со личност која не е добредојдена во ничиј живот!

 

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Пиво наместо лекови за смирување, мит или вистина?
Следната статијаГлавни знаци дека на вашиот организам му недостигаат витамини

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде