Дали сакате да бидете исончани и вашата кожа да остане мека и негувана?

Направете сопствено масло за сончање од сосема природни состојки, што е исто така одличен лосион за тело.

Подготовка:

3 дл маслиново масло, 1 дл кантарион и 2 моркови.

Изрендајте го морковот во тегла и прелијте го со маслиново и масло од кантарион.

Запечатете добро и оставете да стои неколку дена.

Повремено протресете ја содржината. Потоа процедете и истурете во шише.

Внимание

Ова масло нема висок заштитен фактор и не е доволна заштита за силното летно сонце, доколку имате бел тен, почекајте кожата малку да се прилагоди и да добие боја.

Ако се грижите и избегнувате црвенило, по само два дена ќе бидете убаво исончани со нежна кожа како сатен.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Авионски билет до Цирих и Истанбул ќе чини 1 евро
Следната статијаИнтервју со Наде Стојилковиќ: Расказите се животот на луѓето што јас ги познавам!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде