Црните фуги во бањата можат да ве изненадат кога најмалку очекувате. Еден момент ќе се восхитувате на белината на фугата во вашата совршена бања, а следниот ќе се запрашате како успеала да го добие тој грд изглед.

За среќа, овие совети ќе направат вашата бања повторно да блесне за кратко време без многу мака.

  • сода
  • хидроген пероксид
  • лажичка детергент за садови

Во еден сад измешајте 1/2 чаша сода бикарбона и 1/4 чаша водород пероксид. Сода бикарбона ќе помогне да се отстрани цврстата нечистотија и бигорот, додека водород пероксидот ќе ги исчисти и осветли рабовите на санитаријата.

Додадете 1 лажичка течен детергент за миење садови и сè добро измешајте за да бидете сигурни дека состојките на вашето домашно средство за чистење добро се соединуваат.

ИЗВОРАло
претходниот член,Од јануари сметките за струја ќе бидат повисоки во просек за 1000 денари
Следната статијаНаучна студија: Пијалок кој ве штити од срцев и мозочен удар!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде