Сексуалната техника наречена кареза често поттикнува развој на интимност кај партнерот.

Акцентот е ставен на страста, а не на оргазмот, затоа избегнувањето е позитивна работа за оние кои ја практикуваат оваа секс техника.

Партнерите уживаат едни во други во нежни движења во кои оргазмот целосно се избегнува, а страста не оди подалеку од нивната размена на задоволство.

Оние што го практикуваат, истакнуваат дека повеќе уживаат во сексот кога оргазмот не им е целта.

Исто така, тие одат дотаму што целосно се откажуваат од оргазмот и тврдат дека поради тоа им е вратена заборавената страст во врската.

ИЗВОРАло
претходниот член,Негативноста влијае на здравјето и повеќе отколку што мислиме
Следната статијаДомашни миленици: Како мачките ја лекуваат нашата душа?!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде