Температурите се намалуваат, што значи дека може да започне сезоната на гушкање, а со тоа и изборот на најмекиот џемпер.

Ако сакате да го извлечете најдоброто од тоа, треба да обрнете внимание на: материјалот, кројот, должината на ракавите и деколтето. Овој пат, ќе научите совети од прва рака од Кејти Колинс, која стилизираше познати личности, вклучувајќи ги Никол Кидман и Кери Вашингтон.

Џемпер според пропорција на телото

  •  Пропорција „Јаболко“

Трендовите како што се прерамки или ѕвонарски ракави може да бидат примамливи, но на дамите со пошироки колкови им се советува да ги избегнуваат.

Наједноставните парчиња, во овој случај џемперите, често се најубави.

  • Пропорција „Круша“

Жените кои се препознаваат себеси во овој опис најдобро е да се фокусираат на деколтето и затоа очите се насочени кон рамената, вратот и лицето.

V и бродското деколте во овој случај се издвојуваат како најдобри решенија, а џемперот може да се навлече во панталони со висок струк, за да се нагласи она што е потребно.

  • Висина

Високите дами имаат одличен избор, а не мора да се грижат за должината на моделот. Затоа, можете да размислувате во насока на џемпер во форма на капут, со фармерки и чизми.

Во случај на пократка, ефектот е најдобар ако е комбиниран со панталони со висок струк со ѕвонче. Знајте дека сè е да се најде рамнотежа.

 

ИЗВОРНовости
претходниот член,Овие податоци никако не треба да ги чувате во вашата e-mail архива
Следната статијаДеца од 5 до 11 години ќе примаат вакцина против ковид19 во Австралија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде