Тие се полни со силикон диоксид, што е многу корисно за разни намени.

Еве ги најдобрите начини за користење вреќи со силикон диоксид во вашиот дом:

  • Ставете ги во торба за салата теретана

Како што рековме, нивната главна цел е да апсорбираат вишок влага и да ги заштитат чевлите.

И, како што знаеме, бактериите главно се размножуваат на влажни и топли места.

Затоа силициумските кеси можат да помогнат во елиминирање на влагата и бактериите од вашата торба за вежбање, а исто така се одлични за отстранување на мирисите.

  • Ставете ги помеѓу крпите

Ова ќе ги спречи крпите да се навлажнат и да не заземат непријатни мириси.

Така, ставете неколку кесички силикон диоксид во плакарот со крпи.

  • Бричевите траат подолго

Не го чувајте бричот до кадата каде што секогаш се навлажнува.

Едноставно ставете ги во пластичен сад и додадете неколку кесички силикон диоксид внатре.

Тие ќе го продолжат животот на вашите жилети.

 

ИЗВОРPenzionisani.rs / Фото: alibaba.com/product-detail
претходниот член,Четири факти поврзани со витамин Ц кои е неопходно да ги знаеме
Следната статијаКој апарат за мерење на притисок е подобар: Со пумпица или дигитален?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде