Сабота: Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во североисточните и источните претежно планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и појава на грмежи.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец најизразен на поголемите височини.

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 15, а максималната ќе достигне 29 степени.

Недела: Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни едници.

Минималната дневна температура ќе изнесува 13 степени, а максималната ќе достигне 31 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Зошто кремата за сончање со заштитен фактор е првата работа која треба да ја земете за на одмор!
Следната статијаЕве со какви казни се соочуваат вработените дури и за 2 минути доцнење во рамките на некои светски истакнати компании

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде