Заштитата од студ, со алуминиумска фолија, е најдобар пријател на планинарите во зимските месеци.

Сè што треба да направите е да исечете парче што совршено одговара на вашите чевли, така што ќе ја означите влошката на чевлите со маркер и ќе го исечете парчето што сте го нацртале.

Сè што треба да направите сега е да го ставите добиеното парче фолија во внатрешноста под влошката.

Ова парче фолија не само што ќе обезбеди дополнителна изолација од ладното тло, туку и ќе ви ги загрее стапалата бидејќи, на крајот на краиштата, рефлексиите се нејзината главна улога.

ИЗВОРАло
претходниот член,Откријте дали сте улизица, доминантен тип или сосема рамнодушен?
Следната статијаСе имунизирал со две дози на вакцина, а потоа се разболел два пати во три месеци

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде