Почнува сезоната на костими за капење, а тоа е проблем за многу жени. Без оглед на материјалот и каква и да е маана на вашето тело што сакате да ја сокриете, едноделните костими за капење се идеалното решение.

Освен што ќе им изгледаат убаво на сите припаднички на понежниот пол, тие се многу модерни и привлечни. Ќе ви помогне да ги истакнете деловите од телото што ги сакате.

Сепак, во однос на тоа каков материјал имате, некои едноделни костими повеќе ќе ви одговараат, а некои помалку.

Ако сте изградени во форма на буквата V или „превртена пирамида“, изберете модел кој е асиметричен. Можете да експериментирате. Може да биде на едно рамо, да има длабоко деколте или прерамки кои се врзуваат околу вратот.

Материјал во форма на буквата А или „пирамида“ бара модел со корсет за корсет. Може да биде со или без волан.

Доколку вашиот материјал е во форма на Х или „правоаголен“, најдобро е да се одлучите за костим кој има попрефинет крој, изразено деколте или интересен и впечатлив принт. Доколку носите поголем број, можете да се одлучите и за трикини.

Жените кои се изградени во форма на буквата X или „песочник“ треба да изберат модели со комбинација на материјали или некои исечени, проѕирни делови.

За овој модел најчесто се одлучуваат дамите со структура на буквата О, односно „округла“. Убаво им ја обликува фигурата и ги покриva потребните делови. Изберете еднобојни модели кои имаат жичана потпора и деколте и не можете да погрешите.

Што се однесува до бојата, доколку имате топол и темен тен, топлите бои повеќе ќе ви одговараат. Маслинесто зелена, беж, кафена или портокалова, како и шарени модели ќе ја нагласат вашата коса, око и тен.

Доколку имате посветол тен, како и коса и очи, подобро ќе ви одговараат поладни бои како сина, виолетова или зелена. Белата и црната се изборите со кои нема да погрешите, без разлика каков тен имате.

Иако постарите жени ги претпочитаат овие костими за капење, тие се многу популарни и кај помладите генерации. Голем избор, различни бои и варијанти им овозможуваат на сите да го најдат својот совршен модел.

ИЗВОРНовости
претходниот член,НЧП: Намалување на даночната стапка на производи за менструална хигиена и намалување на даночната родова дискриминација
Следната статијаСега не е време да купувате нова недвижнина

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде