Стимулирајте го варењето и квалитетен сон за само 2 минути.

Загрејте малку тава на пареа со масло од сусам. Стиснете неколку капки на стомакот, а потоа нежно масирајте го стомакот во насока на стрелките на часовникот со целата рака во кружни движења.

Потоа натопете крпа во топла вода и држете ја на стомакот додека е топло.

Конечно, избришете го стомакот. Оваа блага масажа го олеснува варењето со стимулација на контракција на дебелото црево.

Така, го решава проблемот со несоница што се јавува како последица на лошото варење.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Грција наложи вакцинација со трета доза за лица над 60 години
Следната статијаМажите кои земале ивермектин против ковид имаа опасност врз плодност

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде