5.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Фашистички провокации од Будимшешта: Орбан подигнал споменик на „Голема Унгарија“

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, повторно е во центарот на интерес за регионот поради картата на „Голема Унгарија“, која ја постави на споменик со...

Летаат кривични пријави за угостители кои не ги почитуваат протоколите

Инспекторите на Пазарниот инспекторат викендов поднеле 22 кривични пријави за непочитување на владините мерки од страна на категоризираните сместувачки и угостителски објекти. Осум кривични пријави...

Пандемијата ќе ја предизвика следната економска криза и рецесија

Директорот на Светска банка - Малпас изјави дека пандемијата ќе се одрази и на светската економија предизвикувајќи катастрофални последици. Мерките кои беа воведени од...

Во Србија презентирани македонските национални танци и ора

Здружение на граѓани за унапредување на националната култура „ДИВЕРЗИУМ“ го реализираше проектот од областа на културата, во соседна Република Србија на 25 Декември 2019...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!