6 C
Skopje
Monday, April 19, 2021

Apple: Виртуелните асистентки и операторки ги подражаваат ставовите за жени како потчинети и послушни

На мобилните корисници ќе им се понуди избор од различни гласови при избор на поставка за виртуелен асистент. Apple сега нуди избор помеѓу машки и...

Ние често го користиме терминот „Не се прави на 16“, а што всушност тоа...

На сите ние веројатно ни е познат изразот „сите на 16“, според кој на интензитет на нашата активност даваме нумеричка вредност во форма на...

Овие билки го чистат отровот од вашиот воздух, треба да се позастапени во вашиот...

Шумарскиот инженер Драган Мирковиќ на Прва телевизија зборуваше за домашни цвеќиња и цвеќиња опасни за луѓето или животните, а тој скрши една голема заблуда...

Три модни додатоци кои се апсолутен хит во есен

Температурите, паѓањето на лисјата, преовладување на жолтата боја, сончеви зраци со помал интензитет, намалување на денот и др. се карактеристики на есенскиот период. Секој...

Обрнете внимание на симптомиве, показател се за висок холестерол:

На телото му е потребен холестерол за да изгради здрави клетки, но високото ниво може да биде многу опасно. Како резултат на зголемувањето на...

Девет филмови што ќе ги гледате овој септември

Овој месец се појавува ослободување на Тенет и - конечно - рестартирање на Мулан, заедно со биопик на Глорија Штајнем и готски трилер. Tenet Ако кој...

Приказна за љубовта помеѓу храбрата Марта Гелхорн и генијалниот Ернест Хемингвеј

Марта Гелхорн е родена 1908 година, а умира во длабока старост во 1998 година. Важи за најистакната и најхрабрата репортерка на воени настани во...

Еве кои животни се најсоцијални и имаат најголема потреба од вас

Сите вдомени животни имаат потреби чие задоволување зависи токму од вас. Обично станува збор за храна, вода, одење по нужда, прошетки или социјални активности...

Мексикански специјалитет спремен за 10 минути: Тортиљи со месо

Ако обожавате тортиљи, овој рецепт ќе ве воодушеви! Се подготвува брзо и лесно и изгледа многу ефикасно, плус содржи се што ви треба во еден...

Наскоро ќе го гледаме „Новиот Џокер“ а еве кои новини ќе има филмот

Славниот Џокер ќе го игра Џаред Лето во новото продолжение на популарниот филм, како и во „Одреди за самоубиства“ на Дејвид Ајер, но она...
3,531FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!