6 C
Skopje
Monday, April 19, 2021

Какви процеси се случуваат во вашето тело кога ќе изедете два портокали дневно

Портокалите се вистинска ризница на здравјето. Богати се со разни витамини - Ц, Б и А и содржат калиум и калциум. Витаминот Ц делува како...

Што се случува со нашето тело ако испиеме кафе веднаш по будењето

Експертите велат дека шолја кафе не е најдобар начин да се започне утрото, иако ова е претежно првиот утрински чекор во кујната. Ефектите од таквата...

Која овошка е најзаслужна за спречување на срцев или мозочен удар?

Секојдневно внесување банани и друга храна богата со калиум може да спречи срцев удар и мозочен удар, тврдат експертите по анализата на најновото истражување. Резултатите...

Една особина која ја имаат само генијалните луѓе!

Научниците веруваат дека лицето кои може да се фокусира на детали има посебна вештина. Бидејќи за ова е потребна голема концентрација, многумина не можат да...

Дали треба да јадеме овошје на празен стомак или во комбинација со друга храна?

Прашањето дали треба да јадеме овошје на празен стомак не е поставено подолго време. Се верува дека ако јадеме овошје со друга храна, тоа...

Причини зошто сексот со партнерот не ви е баш најдоброто искуство!

Сексот е комплексна тема во која има биологија, култура и психологија. Голем број од жените и мажите имаат проблем да дефинираат што е добар,...

Оригинален рецепт за палачинки како што ги јадел Толстој!

Познатиот руски писател, творец на безвременски класици како што се „Ана Каренина“ и „Војна и мир“, Лав Николаевич Толстој, бил голем гурман. Според историските списи,...

Погрешни работи што сме ги слушнале за детоксикација на организам

Пристигна сезоната за детоксикација. Трендот е дождовница, пост, клизма, билни чаеви за црн дроб и маснотии. Се споделуваат рецепти за смути од сите бои и...

Направете „љубовно чистење“ и зајакнете си ја врската!

Често се случува оние што се заедно долго време да пикаат работи под тепих и тоа токму во овој сегмент. Пролетта е идеално време да...

Најголемиот трик досега на „Брзи и бесни“: Спас на кино салите

Њујорк (Си-Ен-Ен Бизнис) Серијалот „Брзи и бесни“ направи многу акробации во текот на изминатите 20 години. Во „Бесни 7“, ликот на Двејн Д „Рок“, ликот...
3,531FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!