Шампињоните се вкусна и здрава храна, и ако еден од омилените рецепти ви е пита со печурки, оваа брза верзија ќе ве воодушеви!

Кога немате време да печете пита, но сакате нешто топло и вкусно, топол сендвич со печурки е вистинскиот избор!

Состојки:

  • 4 парчиња леб
  • 50 грама сирење
  • Малку путер
  • 100 грама печурки
  • Кромид
  • Лажичка сенф
  • Зачини, бибер

Подготовка:

Исечете ги шампињоните на коцки и пржете, додадете го пролетниот кромид и зачинете со сенф, сол и црн пипер.

Премачкајте го лебот со путер, ставете ги задушените печурки на едната половина, покријте ги со рендано сирење и друго парче леб, па печете во тостер или во рерна.

Послужете топло со кечап или мајонез.

ИЗВОРМондо
претходниот член,Зошто е голем ризик бремените жени да се заболат со ковид19
Следната статијаСе што треба да знаете за ананасот и зошто треба почесто да го јадете

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде