Пандемијата на коронавирус го зафати целиот свет, а покрај последиците што веќе ги знаеме, една од нив особено ќе ги загрижи мажите.

Имено, еден 30-годишен маж изјавил дека се соочува со необична последица од коронавирусот, а тоа е намалување на гениталиите.

Откако Ковид се разболел, големината на неговите гениталии се намалила за цели 3,5 сантиметри.

Тој тврди дека имал „надпросечна“ големина на гениталиите пред болеста, но откако бил хоспитализиран, забележал значителна промена.

Ова се чини дека е постојан проблем, рече тој, пренесува Klix.ba

Дека ова не е невообичаена појава потврдија и уролозите кои веќе се соочиле со слични искуства на мажи.

Минатата година, по повод Националниот месец на импотенција, американските уролози ги предупредија мажите да се грижат за своето здравје, нагласувајќи дека треба да се вакцинираат барем „поради ерекција“.

Тие објаснија како инфекцијата со коронавирус може да предизвика еректилна дисфункција, предизвикувајќи пациентите да имаат т.н. Ковид гениталии.

Во презентираното видео, мажите ги споделија своите искуства пред и по короната, а статистиката покажува дека мажите кои се заразиле со овој вирус имаат дури шест пати поголеми шанси да ја имаат оваа последица.

ИЗВОРСлободна Далмација
претходниот член,Да не се разведоа моите родители никогаш немаше да знам колку мајка ми не ме сака
Следната статијаМагијата на топлата купка

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде