Проф. Д-р Воислав Перишиќ на Првa ТВ зборуваше за појадокот како најважен оброк, и наведе што точно треба да содржи секој оброк во текот на денот.

voja i dunja.jpg

Појадокот е задолжителен, мора да има едно јајце, еве зошто. Има многу протеини и витамин Е, има специфичен динамичен ефект на протеините. Не снабдуваат со енергија за да го изградиме телото, го забрзуваат метаболизмот за 15 проценти, веднаш сме поспособни, повнимателни, поконцентрирани после појадокот, рече тој.

Со јајцето изедете парче леб со путер, препорачува докторот бидејќи тоа го снабдува организмот со потребните липиди.

 

ИЗВОРМондо.рс
претходниот член,Франција ќе посредува во спорот помеѓу Бугарија и Македонија
Следната статијаГи прашавме жените: Што подразбираат под „секси маж“?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде