Општата практика за влијанието на кромидот и неговото држење на нозе датира од древните записи за кинеската медицина.

Нервите во нозете служат како решение за сите здравствени проблеми, и веќе некое време источната медицина стои зад ова тврдење и верува дека одредени точки влијаат на целиот организам.

Земете кромид и исечете го на тенки и рамни парчиња. Потоа ставете парче кромид во чорапите и спијте како и обично.

  • Кои се придобивките?

Немате што да изгубите освен кромид, доколку ја испробате оваа терапија. Се верува дека оваа терапија е одлична за:

– прочистување на крвта,

– Отстранување на габи и бактерии,

– Отстранување на токсини и хемикалии од стапалата и придонесува за подобар мирис,

– Олеснување на симптомите на треска како настинка и грип.

Сепак, воопшто не се препорачува повторна употреба на истото парче кромид. Затоа внимавајте на тоа.

ИЗВОРNajzena.rs
претходниот член,Дали сте знаеле дека бојата на автомобилот влијае врз крајната цена?
Следната статијаСе уште важат истите услови за влез во Грција

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде