Зоран Заев поднесе оставка на премиерската функција, како и на лидерската позиција во СДСМ на вечерашната прес-конференција по вториот круг на локалните избори.

Ја преземам одговорноста на себе за ваквиот развој на настаните. Поднесувам оставка од премиер и претседател на СДСМ. Им честитам на сите прогресивни граѓани кои се бореа за силна Македонија. Изразувам посебна огромна почит до мојот прогресивен народ. Посакувам новите градоначалници одговорно и чесно да им служат на граѓаните. Горд сум што ја внесовме земјата во НАТО, а кај мене има разочараност, затоа што мнозинството од народот го избраа оние кои сакаа да убиваат во парламентот – рече Заев.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Српската влада донесе одлука да ги замрзне цените на основните намирници
Следната статијаСовети за квалитетна зимница од искусните домаќинки

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде