На денешната прес-конференција на министерот за финансии Фатмир Бесими и директорката на УЈП Сања Лукаревска претставен е четвриот пакет на антикризни мерки во доба на епидемија.

Од буџетот се оделени 470 милиони евра за подршка на пензионери, студенти и самохрани мајки.

Новина во четврт пакет на мерки е во тоа што наместо да се доделуваат платежни картички преку банките, овој пат партичните средства ќе бидат префрлени на личните трансакциски сметки на сите кои ги исполнуваат условите за добивање на социјална помош.

ИЗВОРВлада - Фејсбук
претходниот член,Има блокада ама има и решение
Следната статијаНаскоро ќе биде се готово, стигна соопштение од 4 клучни држави

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде