Тековни резултати од изборните гласови: Бајден – 253, Трамп – 214 (потребни се 270 за да се победи).

Клучните гласови се во Невада (6), Пенсилванија (20), Џорџија (16), Северна Каролина (15) и Аризона (11).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде