Денеска: Променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд.

Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе изнесува 6 мерни единици.

Минимална дневна во Скопје ќе биде 11, а максимална 22 степени.

Времето утре: Променливо облачно со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец.

УВ индексот ќе изнесува 6 мерни единици.

Минамална дневна температура во Скопје ќе изнесува 10, а максималната 24 степени.

Временска прогноза за среда: Сончево со умерена облачност и потопло.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. УВ иденксот ќе изнесува 7 мерни единици.

Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 23°C до 32°C

Временска прогноза за четврток: Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни единици.

Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 25°C до 33°C

Временска прогноза за петок: Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 26°C до 34°C

 

 

ИЗВОРУХМР
претходниот член,ЕМА со нова препорака: АстраЗенека да не се дава ни на лица над 60
Следната статијаЦитрусните овошја се добри за бубрезите, но штетни за срцето!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде