Малку до умерено облачно и нешто потопло. Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 14 степени, а максималната дневна температура ќе достигне 32 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Австриски психијатар Виктор Франкл ни одговара: Зошто не се самоубивме?!
Следната статијаСрбија прва по број на нови инфекции во Европа, Македонија прва по стапка на смртност

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде