Сончево и многу топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер.

УВ индексот ќе изнесува 9 мерни едници.

Минамланата дневна температура ќе изнесува 21, а максимална дневна 39 степени.

Лекарите препорачуваат трудниците, старите лица и хронично болните да не излегуваат на отворено во периодот од 11 до 17 часот.

Оние, пак, што работат на отворено според препораките треба да пијат повеќе вода, да носат светла облека и да прават почести паузи.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Наса ќе се обиде да го реши проблемот со телескопот Хабл
Следната статијаДен без стрес: Се зависи од вашата работа на себе!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде