Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 15, а максималната ќе достигне 33 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Еве колку навистина се заработува во Германија: Листа на професии и просечни плати
Следната статијаДатуми на венчавка кои носат среќа во бракот!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде