Нумерологијата како наука станува сè попопуларна, а толкувањата што ги носи може значително да влијаат на нашите идни потези во животот. Така, нумерологијата открива и кои датуми се најпогодни за брак.

Бракот е еден од најважните настани во животот на секоја личност. Датумот на венчавката е многу важен и важен фактор за одредување на брачниот живот. Ако парот се венча на поволен ден, тогаш нивниот брак ќе биде благословен и ќе биде многу успешен.

Нумерологијата може да ни помогне да го избереме идеалниот датум за свадба. Најдобри датуми за свадба се 1 и 9, ако судбиниот број на парот е 1 или 9.

За лицата кои го имаат бројот 4 како судбински број, најповолен датум за брак е 1 или 7 во месецот. За сите личности кои имаат судбински број 8, идеалниот ден на свадбата е први во месецот.

Исто така, за лицата родени на 3-ти во месецот или кои имаат судбински број 3, идеален датум е 3 или 9. Специфично е дека бројот 5 може да предизвика развод меѓу паровите, како и губење на партнерот, затоа треба да се избегнува.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Временска прогноза: Сончево и топло со слаб до умерен ветер
Следната статијаНоќното потење може да укажува на овие неколку сериозни здравствени проблеми

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде