Ќе биде променливо облачно, попладне во западните делови со повремен дожд.

Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Кон крајот на денот од запад ќе се прошири нова облачност од која преку ноќта ќе започнат поинтензивни врнежи од дожд.

Минималната дневна температура во Скопје ќе достигне 8, а максималната 13 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,За кои категории на население се препорачува третата доза и зошто воопшто е потребна?
Следната статијаИако сте на диета, правите огромна грешка ако го исфрлите лебот од употреба!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде