Променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Ќе следи драстично намалување на температурите, па подгответе ја вашата есенска облека за новонастанатите температурни разлики.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 11, а максималната дневна ќе достигне 19 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Нешта за самопомош кои треба да ги направите доколку работите во седечка положба
Следната статијаПет работи кои ја разликуваат зрелата жена од недорасната

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде