Променливо облачно со утринска магла по одделни котлини.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено изразен вдолж Повардарието каде кон крајот на денот повремено ќе засилува.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 4 степени, а максималната ќе достигне 13 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Скандал во Шведска: Избраа прва жена премиер, а за само неколку часа таа си даде оставка!
Следната статијаЕУ со детален извештај за поврзаноста на вакцинацијата со бројот на смртни случаи од ковид19

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде